Background

Адвокатське Об'єднання

«Де ми – там справедливість!»

Посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху!
Посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху!

Увага всіх учасників дорожнього руху!

ВРУ прийняла рішення про посилення відповідальності, зокрема, про збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху!

Згідно з прийнятим документом, внесено зміни до Кримінального кодексу і КУпАП, на підставі чого, істотно зростуть штрафи:

1) За водіння в нетверезому вигляді: -17 000 долл і позбавлення прав на рік за перше порушення; -34 000 долл - за повторне порушення протягом року і позбавлення прав на три роки; -51 000 долл - за третє за рік порушення, позбавлення прав на 10 років і конфіскація автомобіля. Передбачено штраф в розмірі 40 800 за відмову проходити огляд на стан алкогольного або наркотичного сп'яніння.

2) За перевищення швидкості: -на 20-50 км / ч вище дозволеної швидкості - 340 грн; - на понад 50 км / год - 1700 грн. При створенні аварійної ситуації при перевищенні швидкості - штраф 3 400 грн.

3) За ненадання переваги автомобілям "швидкої допомоги" і аварійно-рятувальних служб - 680 грн.

І ще ряд змін розміру штрафу: ! -За водіння без прав - 425 грн, а якщо у водія взагалі немає прав - 3400 грн. ! -За водіння в період, коли водія позбавили прав, - 20 400 грн і заборона на керування автомобілем до 5 років. ! -За втечу з місця аварії - 3400 грн і позбавлення прав на 6 місяців. ! -За пошкодження інших транспортних засобів при аварії - 1190 грн.

Також, законом вводяться штрафи: - 255 грн для пішоходів і велосипедистів за перехід дороги в невстановленому місці; -136 грн за порушення ПДР велосипедистами в стані алкогольного сп'яніння; -510 грн при відсутності шолома у мотоцикліста; не пристебнутий ремені безпеки; водіння незареєстрованим авто; водіння авто без номерного знака, неправильний або неосвітлений номерний знак.